יום שבת, 11 בדצמבר 2010

מאי 2010 - לילה מתוח בעין הוד, פרומו לשריפה הגדולה

מאי 2010 - לילה מתוח בעין הוד, האש גולשת למטה מימין אורד


הגיבורה האמיתית של השכונה - הכבאית של אורי איילון. חמש ספרות ועובדת 


כבאיות חדישות ומאובזרות, כבאיות קק"ל

נדב ורצמן על רקע מדרון שרוף בחודש מאי. מאז לא היה גשם עד דצמבר. 

יש הבדלים בעוצמות אש: זו הייתה בנונית ובחלקה קלה, האדמה חרוכה אבל לא אפויה, הרקע עדיין ירוק 

בשריפה של חודש מאי 2010 עדיין לא היה חסר חומר מעכב בעירה.
בחודש מאי הלילה היה מתוח מאוד. הלקחים אחרי השריפה ההיא הופקו - יש צוות כיבוי אש, יש הידרנטים חדשים וצינורות, ה'רשויות' שלחו מתאמים וזרנוקים כמו גם צינורות. כל אחד ידע מעכשיו מה הגזרה שלו, לאן ללכת ואיפה לעמוד. זו הייתה החזרה הגנרלית לקראת השריפה של חודש דצמבר 2010. גם אז הנוכחות שלנו במקום הרגיזה מאוד את הכבאים שהתמקדו בעיקר בלעמוד במגרש החנייה, בחפ"ק מאולתר בכביש ממול ובפרצופים מודאגים ומלאי חשיבות. את העבודה סיימו ביום למחרת הכבאים של הכפר. 
אחרי שהכבאיות כבר מזמן נסעו. 
אני לא מבינה למה הופתענו עכשיו בשריפה בחנוכה, הכתובת הייתה על הקיר - חוסר התאום בין כל הגופים הנוגעים בדבר, המצבור הבלתי אפשרי של 'חשובים' שלא עושים שום דבר, מלחמות האגו וחוסר המעש. בכולם כבר הבחנתי מזמן. אבל רק עכשיו הייתה להתנהגות הזו גם תוצאה מצמררת. 
מה הטעם עכשיו בועדת חקירה? האם יחקרו את הפרטים הקטנים? מי סגר את המים ומתי? למה הכבאים לא נכנסו? למה פינו את האנשים מהכפר ואח"כ לא נתנו להם להכנס גם כשאפשר היה? למה לא נתנו לחברי 'השומר החדש' שבאו לתגבר להכנס לכפר? למה לא הגיעו כוחות לשמור על הבתים אחרי האש כדי למנוע גניבות? למה אנחנו היינו צריכים לחשוב על כל הפרטים הקטנים הללו?  ואם ימצאו אשמים - זה ישנה את הפעם הבאה? יהיה תאום בין כל הגופים? מילה תהיה מילה? מי ילך הביתה ומה זה יעזור עכשיו אחרי שהסוסים ברחו כבר? 

ועדת חקירה או לא, סופר טנקר ומטוסים רוסים לצד טורקיים,  חנוכה 2010 זה לחיות בסרט. 

2 תגובות:

 1. מסכים עם כל מילה ומילה שלך, שולי!
  עוצר את עצמי שלא לקלל ולגדף את הביורוקרטים והמנהיגים לכאורה שלנו, גם את אלה הצעירים וגם את אלה שבאופוזיציה... כולם כולם אשמים, בלי יוצא מן הכלל, לשבת באופוזיציה זה לא להיות פאסיבי, והם - לצערי הרב - לא משמיעים את קולם.
  פתאום, לאחר שביתי נשרף בחלקו וכל הבוסתן שלנו הלך, אני טועם את הטעם המר של הנכים והמסכנים של החברה שלנו, של הגרים שעומדים במחסומים שלנו מאמצע הלילה כדי להגיע לעבודה באיזו התנחבלות בשעת בוקר סבירה...
  אוי לחברה שלנו ואוי לגורל שלנו...
  מקווה להשתקם מהר ולשכוח את הגועל הזה שיושב בבית הנבחרים ומשחק שש בש בחיים שלנו...

  השבמחק
 2. עין הוד בלהבות
  http://ein-hod.us/profile/ynhodblhboteinhodonfier?xg_source=activity

  השבמחק